Chytrá řešení, pro chytré město, která Vám usnadňují život

//Chytrá řešení, pro chytré město, která Vám usnadňují život

Chytrá řešení, pro chytré město, která Vám usnadňují život

Takzvané “smartcities” je pro mnoho měst jen cizí slovo, které lze uchopit i za špatný konec.

Proto jsme již v průběhu posledních let začali s elektronizací chodu města tam, kde to dávalo smysl, nebo to již okolnosti nutně vyžadovaly. Starosta Petr Třešňák odstartoval projekt odbavovacího systému a karty “Mariánka” založené na ověřeném systému Plzeňské karty, který se nám v relativně krátkém čase podařilo zrealizovat a nasadit v MHD. V roce 2017 jste si mohli zakoupit přestupní jízdenky, či různě dlouhé časové úseky, díky kterým jste mohli znatelně ušetřit. Nejen to, nejdůležitějším se stala bezhotovostní platba i pomocí standardní platební karty. Nyní připravujeme další využití této “městské karty”.

V roce 2018 se nám podařilo nasadit i další způsob placení parkovného. Teď už nemusí žádný řidič hledat drobné mince a nejbližší automat. Stačí mu jen chytrý telefon s aplikací a platební karta. Detailní návod k použití je umístěn například na parkovacích automatech a webu města.
Do budoucna se chceme zaměřit nejen na rozvoj smartcities. Např. moderních informačních panelů na zastávkách MHD, které budou ukazovat příjezdy dalších spojů, nebo upoutávat na blížící se kulturní a sportovní akce ve městě.

Město již dlouho dobu využívá i mobilní aplikaci, která Vás informuje o dění ve městě, a která má i velmi významnou funkci a to ohlašování závad. Kdokoli z Vás tak může vyfotit například rozbitou lampu nebo výmol. Aplikace a zaměstanci MěÚ pak zajistí, aby se dostala věc do “správných rukou”. Dále budeme propagovat tento způsob moderní komunikace a hlášení problémů občany města.

http://www.incity.cz/

By |2018-09-14T16:49:18+00:00Září 14th, 2018|BLOG|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chytrá řešení, pro chytré město, která Vám usnadňují život

About the Author: