Dopravní situace a komunikace, prioritou je bezpečnost

//Dopravní situace a komunikace, prioritou je bezpečnost

Dopravní situace a komunikace, prioritou je bezpečnost

Iniciovali jsme vznik nového napojení obchodní zóny Nová Chebská na Husovu ulici v blízkosti mostu přes železniční trať u školy Jih. Toto řešení odlehčí Chebské ulici a Chebské křižovatce, kde v odpoledních hodinách vznikají zácpy a které nebylo v minulost dobře vyřešeno.

Obdobně jsme navrhli snížení středových ostrůvků na ulici Chebská a zadali odboru investic, aby toto zajistil u vlastníka komunikace, Karlovarského kraje.

Stejně tak u nových rozsáhlejších oprav komunikací vyžadující dle současných norem právě zúžení, či středové ostrůvky se nadále budeme zasazovat, aby “prvek” nebránil bezpečnému přejetí vozidla na druhou stranu, což limituje hlavně složky Integrovaného záchranného systému.

Středové ostrůvky musí být tedy již jen symbolické, nízké, s možností přejezdu vozidla.

Chceme nadále pokračovat v budování “bezpečné cesty do škol”, proto je již ve stádiu realizace přechod za Černým mostem směrem na sídliště Vora, kde dojde i k zpřehlednění obou křižovatek.

Chceme osvětlit další přechody pro chodce ve městě a vybudovat nový přechod na Husovce.

By |2018-09-14T16:45:44+00:00Září 14th, 2018|BLOG|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní situace a komunikace, prioritou je bezpečnost

About the Author: