Mariánskolázeňská nemocnice

/, TOP/Mariánskolázeňská nemocnice

Mariánskolázeňská nemocnice

Pravděpodobně již mnoho bylo napsáno o nepovedené privatizaci NEML v roce 2008 tehdejším vedením města a zastupitelstvem. V roce 2014 se stalo samozřejmě jedním z témat voleb. Stále je naším cílem ve spolupráci s vlastníky navrátit do nemocnice oddělení interny s akutními lůžky, a hlavně zachovat pohotovost a chirurgickou ambulanci v co nejširším rozsahu. Proto jsme již v roce 2015 vyjednali s tehdejším vedením KV kraje příspěvek 2,2 mil. Kč na její provoz (z toho 1,2 hrazeno od Plzeňského kraje). Mnoho jsme si slibovali od nového vedení KV kraje po volbách v říjnu 2016. A skutečně se podařilo tento příspěvek ještě o další 1 mil. Kč navýšit. Protože provoz pohotovosti byl však nemocnicí vypočítán na 6,8 mil. Kč, je stále nutné zbývající částku pokrýt z městského rozpočtu.

Absurditou je, že každý z nás platí zdravotní pojištění, přesto musí město i kraj navíc financovat pohotovost nemalou částkou. Aby však byla pokryta po 24 hodin bude nutné finance ještě dále navýšit.
Pirátská strana vstupovala do krajské koalice v Karlovarském kraji s několika zásadními body, které byly hlavní jednou z hlavních podmínek podpory koalice pod vedením hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové. Jedním z těchto bodů bylo zajištění lékařské péče v Mariánských Lázních (například zařazením Nemocnice Mariánské Lázně do sítě krajských nemocnic).

Jsme rádi, že náš současný koaliční partner (Hnutí ANO) konečně začal věnovat pozornost jednomu z palčivých problémů města a jsme velice rádi, že blížící se volby pomohly důležitost non-stop pohotovosti zvýraznit i v očích hejtmanky Karlovarského kraje. Nejedná se jen o krajské peníze, jedná se i o personální zajištění provozu pohotovosti a to získáním kvalitních lékařů pro tuto práci, vskutku nejednoduchý úkol.

S novým majitelem nemocnice a jeho jednateli bylo nadále jednáno o možných investicích v okolí nemocnice. Tedy hlavně vybudování parkoviště a chodníků. Toto je určitě také předsevzetí do dalších let. .

Současný majitel majoritního podílu nabídl odkup společnost která je držitelem tohoto podílu. Město mělo možnost se procesu účastnit a tak jsme přednesli usnesení na Zastupitelstvu města. Bohužel se našlo jen 7 hlasů pro účast na procesu vyjednávání o odkupu společnosti West Bohemia Medical Holding, a tedy i NEML zpět do rukou města Mariánské Lázně. Nyní nezbývá než se snažit o koordinaci s krajem a zapojení nemocnice do sítě krajských nemocnic.

By |2018-09-14T23:18:14+00:00Září 14th, 2018|BLOG, TOP|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mariánskolázeňská nemocnice

About the Author: