Proč se za vlády Pirátů vystřídali tři starostové?

/, TOP/Proč se za vlády Pirátů vystřídali tři starostové?

Proč se za vlády Pirátů vystřídali tři starostové?

Kumulování funkcí je v politice velmi negativní jev, kdy si lidé vstupující do politiky přivlastňují další a další peníze a politický vliv. Jako Piráti nevstupujeme do politiky pro funkce, ale z přesvědčení, a proto, abychom zlepšili prostředí kolem nás. Neradi bychom, aby někdo z Pirátů měl 10 funkcí placených z veřejných peněz jako jistí matadoři z jiných politických stran.

My chceme odvádět koncepční práci pro naše město a jeho obyvatele.

Ing. arch. Vojtěch Franta se postupně vyprofiloval do pozice, ve které potřeboval více času na koncepční práci na územním a strategickém plánu města a rozpracování projektu vstupu do UNESCO. Na tyto záležitosti mu při výkonu funkce starosty nezbývalo dostatek času. Proto se vzdal funkce starosty a vyměnil si místo s Ing. Petrem Třešňákem. Nástup Ing. Martina Kaliny vyplývá z našeho morálního přesvědčení, kdy jasně říkáme, že nelze současně starostovat a zastávat pozici poslance. Jelikož Ing. Martin Kalina dlouhodobě zastával pozici radního města, byl dobře obeznámen se všemi náležitostmi a nemusel “naskakovat” do jedoucího vlaku. Také víme, že zásadovost našeho postoje v tom, že každá funkce si zaslouží plnohodnotný pracovní výkon, je občany města velmi pozitivně vnímána.

Zde si dovolíme jen podotknout, že Ing. arch. Vojtěch Franta, Ing. Petr Třešňák a Ing. Martin Kalina jsou dlouhodobými členy rady města, která má skutečnou rozhodovací pravomoc a výměna na pozici starosty či místostarosty je především signálem o tom, na koho se obyvatelé města mají obracet a v jaké gesci. Konečné rozhodnutí starosty i místostarosty ve většině případů vyplývá právě z návrhů a usneseních rady města, jejímiž členy všichni tři několik posledních let jsou.

By |2018-09-14T21:23:33+00:00Září 14th, 2018|Fakta, TOP|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Proč se za vlády Pirátů vystřídali tři starostové?

About the Author: