Rozhovor se starostou města Ing. Martinem Kalinou – Negativní kampaň nikoho nebaví

/, Rozhovor/Rozhovor se starostou města Ing. Martinem Kalinou – Negativní kampaň nikoho nebaví

Rozhovor se starostou města Ing. Martinem Kalinou – Negativní kampaň nikoho nebaví

Ahoj Martine, můžeš se krátce našim čtenářům představit?

Mé jméno je Martin Kalina, vystudoval jsem ZČU v Plzni jako Inženýr ekonomie, právě teď je mi 34 let. Jsem rodákem a velkým milovníkem Mariánských Lázní, kterým se touto cestou, aneb službou veřejnosti, snažím pomáhat ze všech svých sil. Jsem momentálně svobodný a bezdětný a tím pádem mám i dostatek času, abych vykonával funkci starosty v plném nasazení.

Co vnímáš jako největší změnu ve svém životě, jako starosty města?

Pro mě osobně, i když se o tom moc nemluví, tak to že musím nosit své nové “montérky” opravdu každý den a věřte mi, že ta vlna veder v srpnu byla opravdu náročná na nošení obleku, to asi nemusím nikomu vyprávět. A teď vážně, největší změnou v mém životě je nenávist některých lidí, protože vykonávám funkci starosty, i přes to, že jsme se téměř fyzicky nepotkali, a ani se Vás nesnaží poznat.

Když jsi se ujal této funkce, bylo něco co tě překvapilo?

Musím říct, že mě poměrně mile překvapilo, jak neformální jsou často setkávání i s jinými politiky, kteří zastávají poměrně významné funkce. Abych uvedl příklad, ML mají partnerství s městem Weiden, které už má téměř 50.000 obyvatel a přesto je pan starosta Weidenu, Kurt Seggewiß, naprosto úžasný a bezprostřední člověk, se kterým bych si dokázal bez problém představit zajít večer do hospody na dvě piva.

Období během prázdnin se říká “okurková sezóna”, ale přesto mi přijde, že ses jako starosta příliš nenudil. Co všechno se stalo během prázdnin?

Měli jsme tady dvě zahraniční návštěvy, obě inspirované muzikou. Jedna z těchto návštěv byla z izraelského města Kirjat Mockin, a druhou pěvecký sbor z našeho partnerského města Melvern. Pokud pomineme běžnou účast na chodu úřadu a setkávání se s občany města, tak jsem se zúčastnil také dvou fotbalových turnajů, několika rad města a jednoho mimořádného zastupitelstva. Navíc jsem měl příležitost užít si báječnou hudbu v podání Západočeského symfonického orchestru v rámci pravidelného Chopinova festivalu. A do toho všeho jsem si ještě stihl vybrat dva týdny dovolené, které jsem strávil rád v Mariánských Lázních. Okolí města nabízí opravdu rozmanitou zábavu, takže skvělá dovolená doma.

Je něco, co tě trápí nebo se nedaří dotáhnout do konce?

Jsou to průtahy při výstavbě skate parku, který jsem chtěl mít dokončený do konce prázdnin, ale bohužel nečekané byrokratické průtahy ten konec neustále oddalují. Musím také říct, že mě poměrně mrzí taktika volebního boje některých konkurentů, že místo vysvětlování vlastních myšlenek a prezentování vlastních nápadů a kandidátů, se uchylují spíše k napadání svých politických souputníků. Negativní kampaň nikoho nebaví.

Pokud se podaří dostat Pirátům na radnici i letos a obhájit post starosty, jaké jsou tvé plány pro následující čtyři roky?

Určitě bude důležité, i když to nebude úplnou prioritou pro obyvatele města, dohlížet na rekonstrukci radnice a popohánět ji, aby se nezdržovala a mohla sloužit našim obyvatelům co nejdřív. Pokud uspějeme, čeká město Mariánské Lázně v následujícím volebním období vstup do rodiny UNESCO, to sebou přinese hodně výzev. Budeme muset zapracovat hlavně na posílení infrastruktury a vybudování nových parkovacích ploch, s touto otázkou také souvisí fakt, že u všech trolejbusů které provozuje MDML dojde v roce 2022, k vypršení jejich životnosti, a proto bude na zastupitele čekat velký úkol a to obnova vozového parku. Těch otázek je celá řada ať už zmíníme důležitost retence vody v krajině, nebo vypořádání se s objekty LILu a Taormíny, nebo osud parku Bohemium, ve kterém v roce 2020 dojde k vypršení smlouvy současnému nájemci.

Jak relaxuješ ve svém volném čase, pokud vůbec nějaký máš?

Má relaxace má více podob, buď odpočinek s rodinou, houbaření, grilování a nebo posezení v hospůdce u piva s mojí sestrou, anebo když mám náladu na trochu samoty, rád sáhnu po nějaké knize. Jsem velký fanouškem Terryho Pratcheta jehož bibliografii Zeměplocha, mám přečtenou kompletně celou s výjimkou jedné knihy, na kterou se těším, hned jak mi zbyde trochu volného času.

By |2018-09-14T21:49:23+00:00Září 14th, 2018|BLOG, Rozhovor|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozhovor se starostou města Ing. Martinem Kalinou – Negativní kampaň nikoho nebaví

About the Author: