Sport v Mariánských Lázních

//Sport v Mariánských Lázních

Sport v Mariánských Lázních

Důležitou a nedílnou součástí každodenního života v Mariánských Lázních je také sport. Působí zde desítky klubů, spolků a zájmových sdružení. Je pravdou, že sport, stejně jako kultura, se dělá hlavně srdcem. Nicméně ani ve sportu to bez financování nejde.

V tomto směru se město Mariánské Lázně nemá rozhodně za co stydět. Do sportu plynou za působení Pirátů na radnici z městského rozpočtu každoročně značné sumy – přes 20 000 000 korun – ať už jako rozpočet, kterým každoročně disponuje Komise sportu, která na základě jasných kritérií přerozděluje tyto finance jednotlivým zájemcům a žadatelům, nebo jako přímý příspěvek městské organizaci Správa městských sportovišť či podpora mariánskolázeňskému fotbalu.

Zejména částky přidělené pro přerozdělení Komisi sportu (každoročně kolem 5 000 000 Kč) jsou ve srovnání s městy velikostně srovnatelnými s Mariánskými Lázněmi ohromující.

Za 4 roky působení Pirátů na radnici ve městě bylo do sportu investováno přes 100 000 000 Kč.

Piráti se nesoustředili pouze na udržení stávajícího stavu, ale uvědomují si plně také nutnost investic do sportu a budování nových sportovišť.
Jen do zimního stadionu bylo a v nejbližších měsících bude investováno zhruba 30 milionů korun na rekonstrukci chladící plochy a šaten.

Na tuto akci bylo úspěšně žádáno o dotaci a po provedení rekonstrukce by se nám značná část investovaných prostředků měla vrátit a může být použita na další projekty. Pozadu nezůstal ani bazén. Během uplynulých 4 let docházelo postupně k obměně technologií a čerpadel a proinvestovány byly miliony korun. Město také získalo budovu bývalého Slovanu a tamní sportoviště jsou nyní přístupná pro veřejnost.

Za zmínku stojí také oživení areálu Prelátova pramene, který pod správou městské organizace SMS vzkvétá a stává se opět oblíbeným cílem rodin s dětmi, které se na dlouhé hodiny zabaví na tamních herních prvcích.

Velká poptávka mezi mladými lidmi byla po vybudování nového skate parku. Ten bývalý, úšovický, již bohužel dosloužil a z bezpečnostních důvodů musel být zavřen. Také zde Piráti neváhali a na výstavbě nového skate parku se intenzivně pracuje. Po poradě se zástupci skejťácké komunity rozhodl Pirátský starosta Ing. Martin Kalina o vybudování nového parku v areálu bývalých hamrnických kasáren. Projekt by měl být dokončen ideálně ještě letos, v nejhorším případě pak na jaře příštího roku. Oživení čeká také areál dlouhé ploché dráhy, kde ve spolupráci s Krajem a Lokomotivou probíhá zpracování studie proveditelnosti, jejíž výsledkem by mělo být nastínění možností jak vnitřek oválu dráhy do budoucna využít. Nabízí se možnost vybudování různých hřišť, vše samozřejmě pod podmínkou, že nebude nijak narušena možnost provozu plochodrážního sportu, který má ve městě dlouhou tradici.

Bez financí z města by se neobešla ani naše fotbalová divizní Viktoria, která letos zaznamenala historický úspěch, když se v divizní soutěži umístila na 3. místě. Po ztrátě hlavního sponzora se této role ujalo město vedené Piráty a na činnost divizního fotbalového klubu ročně přispívá značnou částkou.

I v následujícím volebním období je cílem Pirátské strany zachovat vysoký standard sportu ve městě a zachovat výši investic do sportovních aktivit. Nadále budeme usilovat o udržení bohatých sportovních možností pro občany města i návštěvníky.

By |2018-09-14T16:22:47+00:00Září 14th, 2018|BLOG|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sport v Mariánských Lázních

About the Author: