Více zeleně, více vláhy, méně sucha

//Více zeleně, více vláhy, méně sucha

Více zeleně, více vláhy, méně sucha

Poslední léto se neslo ve znamení veder a poprvé mohl každý pozorovat na co už dlouhou dobu upozorňují odborníci. A to i v takto “zeleném” koutu republiky, jakým Mariánky bezpochyby jsou.

V dalším období se chceme zabývat retencí vody v krajině a s odborníky konzultovat i další krajinotvorné prvky, které tuto funkci plní. Např. v parku pod tenisovými kurty již takový záměr existuje a je možné využít dotačních titulů.

Jako samozřejmost pak bereme zeleň. V lokalitách, ve kterých došlo k násilném plošnému kácení, tlačíme na soukromé vlastníky, aby uvedli plochu do původního stavu a v co nejkratší době osázeli území novými stromy. To se povedlo např. u Lesního pramene, ne však např. ve svahu pod Miramonte, kde proběhl necitlivý zásah hlavně díky změně ÚP odhlasovaným zastupitelstvem již v roce 2012.

Chceme nadále ve spojení s odborem životního prostředí plánovat výsadbu nových dřevin a tím posílit klima Mariánských Lázní.

By |2018-09-14T16:38:45+00:00Září 14th, 2018|BLOG|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Více zeleně, více vláhy, méně sucha

About the Author: