Co Piráti chystají v příštích 4 letech?

Volby nejsou, nebo by alespoň neměly být, jen o obhajobě a kritice končícího období. Podstatné jsou plány pro další roky ze strany jednotlivých stran a hnutí, které se o Vaši přízeň ucházejí. Jak se může člověk dobře rozhodnout, když neví, co jednotliví aktéři chystají?

Mariánskolázeňští Piráti jsou v tomto naprosto otevření a v prioritách máme jasno. Pojďme se společně podívat na to, co město v dalších 4 letech čeká v případě, že dostaneme důvěru spravovat Mariánské Lázně i nadále…

Jednoznačně trváme dál na rekonstrukci radnice. Bohužel se celý projekt na téměř 2 roky zasekl na úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který nám stále vracel výsledky výběrového řízení na projektanta stavby. Přitom nám stále nebyl schopen dát jasné instrukce, jak máme dále postupovat. Jedná se o investici, která bude město stát kolem 300 milionů korun. Je tedy jasné, že boj mezi účastníky je lítý. S některými podanými námitkami se nemůžeme ztotožnit, nicméně je musíme respektovat. Po změně strategie by již vypracování projektové dokumentace nemělo nic stát v cestě a rekonstrukce by měla začít v roce 2024/2025.

Dohlédneme na kompletní rekonstrukci veřejného osvětlení ve městě. Začínáme v Úšovicích a budeme systematicky postupovat do lázeňského centra města. Je potřeba vyměnit stávající světla za úspornější a naprostou většinu stožárů za úplně nové. Město si zaslouží kvalitní veřejné osvětlení a piráti na to dohlédnou.

Plánujeme přebudovat objekt Taorminy na městský nájemní bytový dům. Město potřebuje ve svém vlastnictví byty, aby mohlo pomáhat do startu rodinám s malými dětmi a zajistilo jim hladký start při založení rodiny. Byty by podle našich představ měly být pronajímány na období minimálně 3 let.

Vodovod do Sklářů je pro nás prioritou a z jeho vybudování rozhodně necouvneme. Máme radost, že se nám podařilo tuto velkou akci nastartovat. Byla zpracována projektová dokumentace a proveden terénní průzkum u jednotlivých obyvatel. Začátek realizace je plánován na polovinu roku 2023.

Nezapomínáme ani na zónu klidu v areálu bývalých hamrnických kasárnách, kterou budeme nadále rozvíjet. Máme připravenou projektovou dokumentaci na vybudování skateparku a začneme pracovat na vybudování inline dráhy v tomto areálu. Navazujeme tak na projekty, které jsme v těchto místech již uskutečnili v posledních letech.

Budeme s Karlovarským krajem spolupracovat na rekonstrukcích krajských silnic a vybudování kruhového objezdu na Černém mostu. S KSÚS (krajská správa a údržba silnic) je domluveno, že v příštím roce dojde k opravě silnice na Plzeňské ulici od Dyleně až k nově budovanému kruhovému objezdu. V dalších letech bude rekonstruován zbytek povrchu silnice na Plzeňské a na řadu přijde také Hlavní směrem k nádraží. O to se postaráme.

Dotáhneme do konce naši snahu prohlásit Mariánské Lázně za klimatické lázně. Podařilo se nám dostat město do rodiny UNESCO a ve spolupráci s místními podnikateli se nám podaří obhájit také klimatické lázně. Uděláme tak z Mariánek jediné lázně v ČR, které se budou moci pyšnit vlastnictvím všech přírodních léčivých zdrojů.

Nejnovější příspěvky…