Discgolfové hřiště v Mariánských Lázních

Jedním z pirátských projektů, které mají největší ohlas mezi lidmi z města, je náš participativní rozpočet (PaRo). První ročník dával dohromady pirátský radní Lukáš Jadlovský a hlavně díky jeho práci jsme rozjeli věc, která si každoročně získává větší a větší pozornost a zájem místních.

Loňský ročník PaRo bezkonkurenčně ovládl projekt discgolfového hřiště. Vše probíhalo jako z příručky. Dobře připravené podklady a semknutá komunita, která hned po začátku hlasování vyrazila na zteč a nenašla konkurenci.

To je pro piráty také jeden z hlavních cílů, které jsme při prosazování PaRo měli před sebou… Aktivizovat lidi ve městě! Podnítit v nich zájem o dění a dát jim možnost přímo rozhodovat o tom, co se ve městě má postavit a dít. 

A výsledek? Discgolfové hřiště v Mariánských Lázních stojí!

Discgolf najdete v Hamrnické zóně klidu po bývalých kasárnách. V současnosti má 12 jamek. Tím ale autoři nekončí a v letošním ročníku do PaRo přihlásili projekt na doplnění hřiště o zbylých 6 jamek. 

Zdroj FB Discgolf Mariánské Lázně

A výsledek? Další bezkonkurenční výhra. Na jaře příštího roku zbylé jamky osadíme a hřiště jich tedy bude mít celkem 18.

Proběhl již také oficiální křest, protože na discgolfu v Mariánských Lázních se 25. června konal první velký turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 60 hráčů ze všech koutů ČR.

Jinak je ale hřiště volně přístupné a k dispozici všem v jakoukoliv dobu. Aby byl projekt z participativního rozpočtu volně přístupný veřejnosti je ostatně jedna z hlavních podmínek a důsledně na tom trváme. 

Za projektem stála v Mariánských Lázních celá komunita nadšenců, kteří se discgolfu věnují profesionálně. Najít je můžete na Facebooku

Tak si sežeňte talíř (teoreticky stačí i obyčejné frisbee) a můžete vyrazit! Podrobnosti o tomto projektu si můžete přečíst. Třeba vás to inspiruje a v příštím roce se do PaRo přihlásíte sami.

Snad přežije volby! Od některých opozičních zastupitelů jsme již slyšeli, že tento systém považuje za populismus. Asi se jim moc nelíbí, že by jim lidé z města mluvili do toho, co s jejich penězi budou dělat.

Jako Piráti jasně říkáme, že participativní rozpočet bez boje padnout nenecháme a snahám o jeho zrušení se postavíme!

Nejnovější příspěvky…