Hudební pavilon u Lesního pramene je zpět ve vlastnictví města

Kdo by neznal nebo někdy nenavštívil jednu z architektonických zajímavostí našeho krásného města – hudební pavilon u Lesního pramene. Ten bude nově v majetku města!

Obdrželi jsme nabídku na odkup tohoto pavilonu od zástupců stávajících majitelů. Z původní nabídky 5 mil. Kč dokázal pirátský starosta Martin Kalina po řadě jednání cenu stlačit na 3 mil. Kč, přičemž odhadní cena je 4,3 mil. Kč. S tímto výsledkem byl spokojen a nechal tedy připravit tisk na jednání zastupitelstva.

Diskuse byla bouřlivá, nicméně na jejím konci většinovým rozhodnutím zastupitelstvo potvrdilo, že město tento objekt koupí.

Je to součástí pirátské vize budoucnosti této části města. I o té vzdálenější je třeba uvažovat. Dlouhodobě totiž plánujeme, že se okolí lesního pramene stane druhým kulturním centrem ve městě. Tímto rozhodnutím si město zajistilo, že bude amfiteátr v jeho vlastnictví.

Možných využití je více. Jako nejsmysluplnější se nám jeví sezónní kavárna v kombinaci s pořádáním řady kulturních akcí. Ty ostatně v těchto místech probíhaly i v minulosti.

Nejnovější příspěvky…