Kolonáda dostává nový kabát

Když se kohokoliv z hostů i místních zeptáte co ho na Mariánkách upoutá nejvíce a co mu první vyvstane ve spojení s městem na mysli, je v 90% případů odpověď “hlavní kolonáda se zpívající fontánou”.

Dobře si uvědomujeme, že hlavní kolonáda je naší výstavní skříní a místem, kde se zastaví každý návštěvník našeho krásného města. Jsme proto odhodlaní o ní náležitě pečovat.

V příštím volebním období plánujeme generální opravu technického zázemí fontány. První schůzky na toto téma již má náš pirátský starosta Ing. Martin Kalina za sebou. Do srdce fontány mnoho lidí šanci nahlédnout nemá, ale právě technické zázemí a rozvody vody umožňují krásnou podívanou, kterou vidíte na povrchu.

Než se ale pustíme do generálky fontány, vrhli jsme se v letošním roce na opravy povrchů městské části kolonády. Oprav se dočkala jednotlivá schodiště a nový vzhled bude mít také městská část kolonády od fontány ke Karolininu prameni. Popraskané žulové desky nahradí stejné dlažební kostky, po kterých můžete už teď kráčet kolem fontány. Došlo navíc také k dlouho plánované výměně skleněných kopulí lamp, která se protáhla kvůli komplikované zakázkové výrobě těchto kopulí.

To vše jsme dokázali s minimálním zásahem do městského rozpočtu. Na opravy jsme získali velkou dotaci z Karlovarského kraje, kterému za to patří velký dík.

V příštím roce by měly navíc práce na kolonádě pokračovat. Společnost ENSANA, která je vlastníkem litinové stavby kolonády a venkovní části od fontány k pavilonu Rudolfova pramene, přislíbila na příští rok opravy podlah uvnitř stavby i ve venkovních prostorách.

Budeme tedy s napětím čekat a kontrolovat jak k těmto slíbeným opravám dochází.

Vše nasvědčuje tomu, že v příštím roce hlavní kolonáda v Mariánských Lázních, která zůstává perlou a chloubou našeho města, dokončí svou obrodu.

Nejnovější příspěvky…