Nevidí, neslyší, nechodí - Mariánkám to nevadí

Na konci minulého roku se naše radní Karolina Vejmělková zúčastnila mezinárodní konference v německém Silberbachu u Selbu, která se věnovala cestovnímu ruchu. Naše zástupkyně dostala pozvání od Dr. René Milfaita, člena komise zdravotnictví a sociálních věcí.

 Možná se ptáte, proč na tuto akci odjeli  zrovna členové této komise. Důvod pochopíte při přečtení celého názvu akce: „Cestovní ruch pro všechny – inkluze a lidský kapitál pro rozvoj regionů". Tedy zaměření turismu i na handicapované osoby a přizpůsobení služeb jejich potřebám. Tedy nejen pouze často zmiňované vozíčkáře, ale také osoby se sluchovým, či zrakovým postižením, mentálním postižením, či jinak znevýhodněné osoby, kterým je potřeba ve společnosti pomáhat. A to i v takovém prostředí jako je cestovní ruch.

Podle Karoliny bylo největším přínosem navázání kontaktů a možnost spolupráce s německými kolegy, kteří již s touto kategorií turistů dlouhodobě pracují: „Naší snahou bude v první fázi vytvořit katalog, kde bude popsána přístupnost jednotlivých služeb, domů a institucí pro handicapované turisty i občany Mariánských Lázní. Samozřejmostí bude jeho elektronická verze a různé jazykové mutace, na čemž by kromě komise zdravotní a sociálních věcí měla pracovat komise Zdravých města a Místní agendy 21.“ Inspirací pro takový přehled se stalo německé město Mitterteich, které obdobnou službu nabízí.

Cestování je i pro handicapované

Cestovní ruch handicapovaných občanů nelze v prostředí lázeňského města podceňovat. Je to skupina turistů, která má sice specifické potřeby, ale také k nám přijíždějí na delší dobu. „V dnešní době nesmíme vynechat ani tuto kategorii návštěvníků našeho města. Musí to být snahou nejen radnice, ale také hoteliérů. Proto mě mrzí, že jejich zástupci, ačkoliv byli o konferenci informováni, vůbec nedorazili. Věřím, že i s pomocí připravovaného katalagu se brzy jejich přístup změní, a společně ukážeme celému světu, že v Mariánských Lázních se může cítit dobře každý, včetně handicapovaných.“ doplňuje Vejmělková.

1
10
11
12
13
14
15
16
2
3
4
5
6
7
8
9

Piráti Mariánské Lázně

Máte nějaké další otázky k tématu? Chtěli byste doplnit další informace? Napište nám do komentářů váš názor.

Pokud vás zajímají i další informace přímo od Pirátů v Mariánských Lázní, tak se určitě nezapomeňte přihlásit k našemu odběru novinek přímo do vašeho emailu, aby vám neuniklo nic důležitého.

 • Revitalizace parků

  Revitalizace parků

  V roce 2019 se dovršilo několikaleté snažení odboru životního prostředí o propojení parků skrze celé území Mariánských Lázní.

 • UNESCO – Rozvoj města

  UNESCO – Rozvoj města

  Mariánské Lázně dlouhodobě usilují o vstup do exkluzivní rodiny UNESCO.

 • Opravy sportovišť

  Opravy sportovišť

  Do městských sportovišť a dětských hřišť jsou každoročně investovány vysoké částky.

 • Opravy chodníků

  Opravy chodníků

  Na opravy chodníků se každoročně vyčleňuje část rozpočtové položky na opravy komunikací.

 • PaRo participativní rozpočet

  PaRo participativní rozpočet

  Participativní rozpočet je dobrým nástrojem pro zapojení občanů do dění ve městě a dává lidem možnost o části investic rozhodovat přímo.

 • Opravy silnic

  Opravy silnic

  Na opravy komunikací - tedy silnic a chodníků - se každoročně investují v Mariánských Lázních nemalé prostředky.

 • Opravy městských staveb

  Opravy městských staveb

  Ve vlastnictví města je v současnosti několik strategických objektů, které vyžadují větší rekonstrukce.

 

Piráti Mariánské Lázně