Pozor hlášení: Komise zdravého města ožila!

Minulé úterý proběhlo první setkání členů Komise Zdravého města. Že netušíte, že taková komise vůbec existuje? Ano, Mariánské Lázně jsou už několik let součástí Národní sítě Zdravých měst a tahle komise je taková místní základna. Nicméně nejde jen o ekologii, čistotu ovzduší apod., jak by název  Zdravá města tak trochu napovídal.

Zdravé město je především takové město, kde se obyvatelům dobře žije, kde jsou spokojeni mladí, staří, velcí, malí

Cítíte nespokojenost?

A pokud spokojeni nejste a souvisí to s městem, měli bychom to vědět. Jen tak můžeme přijít s návrhy na zlepšení, přednést je představitelům města a hlavně pomoci s jejich uskutečněním.

Chcete vědět kterými oblastmi se můžeme zabývat? Mrkněte na www.zdravamesta.cz

Občané jsou vítáni

Nebojte se tedy přijít na některé z příštích setkání komise Zdravého města a přednést své nápady. Společně určitě vymyslíme spoustu zajímavých věcí, které nám všem pomohou, cítit se v našem krásném městě co nejlépe.

Aktuální plánovaná setkání, jména všech členů a zápisy z již proběhlých schůzek najdete vždy na oficiálním informačním portálu města:

https://www.muml.cz/mesto-a-jeho-sprava/komise-mesta/komise-zdraveho-mesta-a-mistni-agendy-21/

Hlásíme nový start

Na prvním setkání proběhla nejprve volba předsedkyně komise, kterou jsem byla zvolena (Andrea Sasková) a tímto děkuji členům komise za důvěru.

Nicméně nebylo to jen o volbě, zaznělo hned první zajímavé téma a my věříme, že jeho realizací uděláme radost dvěma zdánlivě vzdáleným skupinám obyvatel.

Město pro všechny generace

Chceme umožnit mezigenerační setkávání, předávání zkušeností a radosti mezi seniory a dětmi. Začít můžeme třeba se vzájemným setkáváním a čtením pohádek ve školkách. Některé školky v Mariánských Lázních se účastní projektu “Celé Česko čte dětem” a prosí rodiče, aby chodili do školky předčítat dětem pohádky. Jenže jen málo z nich si může dovolit, odejít z práce dříve a věnovat hodinu dětem ve školce.

Zatímco někteří osamělí senioři z domova pro seniory nebo klubu důchodců by moc rádi využili pozvání a zavítali mezi děti přečíst jim oblíbenou pohádku. Řekla bych, že to dává smysl, co myslíte?

Pravidelně budeme také pořádat setkání přímo s vámi, obyvateli města, sledujte informace a nebojte se přijít, vystoupit, přednést svoje návrhy a podílet se spolu s námi na budování Zdravých Mariánských Lázní.

Děkujeme!

Z komise Zdravého města sepsala Andrea Sasková

Nejčtenější zprávy

 • Revitalizace parků

  Revitalizace parků

  V roce 2019 se dovršilo několikaleté snažení odboru životního prostředí o propojení parků skrze celé území Mariánských Lázní.

 • UNESCO – Rozvoj města

  UNESCO – Rozvoj města

  Mariánské Lázně dlouhodobě usilují o vstup do exkluzivní rodiny UNESCO.

 • Opravy sportovišť

  Opravy sportovišť

  Do městských sportovišť a dětských hřišť jsou každoročně investovány vysoké částky.

 • Opravy chodníků

  Opravy chodníků

  Na opravy chodníků se každoročně vyčleňuje část rozpočtové položky na opravy komunikací.

 • PaRo participativní rozpočet

  PaRo participativní rozpočet

  Participativní rozpočet je dobrým nástrojem pro zapojení občanů do dění ve městě a dává lidem možnost o části investic rozhodovat přímo.

 • Opravy silnic

  Opravy silnic

  Na opravy komunikací - tedy silnic a chodníků - se každoročně investují v Mariánských Lázních nemalé prostředky.

 • Opravy městských staveb

  Opravy městských staveb

  Ve vlastnictví města je v současnosti několik strategických objektů, které vyžadují větší rekonstrukce.

 

Piráti Mariánské Lázně