Lavičky a koše – děláme zásoby

Čas od času někteří lidé na sociálních sítích rozšiřují lži o tom, jak ubývá lázeňských laviček. Dělají to buďto cíleně nebo z nevědomosti.

Pojďme se tedy spolu podívat na tvrdá čísla a data o tom, jak se Piráti za poslední roky o dostatek lázeňských laviček a košů starali…

Od roku 2018 do letoška jsme nechali nakoupit celkem 71 lázeňských laviček a dalších 20 jich je objednáno ve slévárně a budou k dispozici na příští sezónu.

Některé lavičky jdou samozřejmě časem do výslužby, nicméně počet ve městě se po celé poslední volební období každoročně zvyšuje. V roce 2018 vlastnilo město 172 lázeňských laviček. Letos je to už 230!

Speciální kategorie jsou lavičky na sídlištích. O každou se svádí lítý boj mezi dvěma znepřátelenými tábory. Jedna skupina tvrdě prosazuje instalaci lavičky na určitém místě a druhá jejímu usazení stejně tvrdě brání, protože každá lavička vybízí k posezení a případnému zvýšení hluku pod okny. Je to nekonečný příběh a není vítězů. Vždy se musí postupovat individuálně a často i metodou pokus/omyl.

Také košů přibývá, byť nárůst není tak rapidní jako u laviček. Vysvětlení je jednoduché…

během roku 2019 došlo k velkému nákupu a jednorázové výměně celkem 100 košů, tedy třetiny celkového počtu! Za poslední 4 roky pod vedením Pirátů město nakoupilo 110 nových košů a jejich celkový počet držíme těsně pod 340.

Sečteno a podtrženo – za aktuální volební období pod vedením Pirátů město nakoupilo 91 nových lázeňských laviček a 110 odpadkových košů za více než 1 000 000 Kč.

Do tohoto výčtu nejsou započítány lavičky v okolních lesích, o které se stará společnost  Lázeňské Lesy s.r.o., založená městem.

Zdroj dat: TDS s.r.o.

Nejnovější příspěvky…