Luna ožívá!

Jestli je v Úšovicích místo, které přímo volalo a volá po opravách a rekonstrukci, tak je to objekt Luny. Pamětníci s láskou vzpomínají na tamní samoobsluhu nebo kino. To už je ale nějaký ten pátek.

Luna se ale probouzí ze spánku a blýská se na lepší časy. V tomto roce změnila majitele a ten se má čile k světu. Budovu Luny teď vlastní mezinárodní farmaceutická společnost Lomina a ta s ní má velké plány. Kromě bytového komplexu chce v Luně vybudovat také výzkumné laboratoře a výrobu zdravotnických potřeb. Samozřejmostí budou také nebytové prostory, takže místo pro nějaký ten obchod se určitě najde.

o tom, že nejde jen o fantazie, svědčí fakt, že v posledních měsících a týdnech probíhají v objektu vyklizovací práce. Majitel se aktuálně chystá na stavební úřad podat žádost o stavební povolení a s kompletní rekonstrukcí by rád začal v příštím roce.

Město pod vedením Pirátů vyšlo novým majitelům vstříc tím, že jim prodalo pozemky podél domu, aby na nich mohlo vzniknout parkoviště. Bez doložení dostatečného počtu parkovacích míst totiž stavební úřad své povolení nevydá.

Nejnovější příspěvky…