Oprava sousoší múz Olbrama Zoubka

Jste-li vnímaví pamětníci a půjdete se v této době projít po okolí lesního pramene, všimnete si, že tam něco chybí. Mluvíme o sousoší múz od slavného sochaře Olbrama Zoubka.

Sochy začaly po několika desetiletích, po které čelily změnám teplot a zimnímu počasí, degradovat. Vedení města je proto nechalo demontovat a uskladnit. Po několika letech se letos začalo pracovat na jejich opravě a návratu na jejich právoplatné místo.

Během tohoto roku budou všechny odborně ošetřeny a spraveny a na jaře roku 2023 se dočkáme jejich návratu poblíž hudebního pavilonu u lesního pramene. Ostatně tento pavilon město pod vedením Pirátů odkoupilo, abychom z něho postupně mohli udělat další kulturní centrum.

Mobiliář města je pro Piráty opravdu důležitý a sochy do něj jednoznačně počítáme. Během našeho působení na radnici se město ujalo sochy medvěda na medvědím prameni, opravili jsme sochu violoncellisty u společenského domu Casino nebo jsme nechali za městským muzeem nainstalovat sochu, která dříve zaujímala místo, kde teď vítají návštěvníky města dva monarchové.

Nejnovější příspěvky…