Piráti hospodaří odpovědně. Šetříme a zbytečně město nezadlužujeme!

S penězi se musí umět hospodařit! Když na to nemáš, tak si to nekupuj. Takhle to většinu z nás naši rodiče učili. Finanční gramotnost a odpovědné nakládání s penězi je základem všeho. O to více to platí, když jde o veřejné prostředky.

Piráti v Mariánských Lázních si to dobře uvědomují. Na radnici jsme lídry koalic již od roku 2014. A jak jsme s penězi lidí za tu dobu hospodařili? Můžete to posoudit sami z veřejně přístupných zdrojů. Přes web městské úřadu www.muml.cz se totiž můžete přes sekci “hospodaření města” proklikat na transparentní účty města a rozklikávací rozpočty. To vše jsme dali dohromady, aby každý občan mohl kontrolovat každou korunu, se kterou vedení města nakládá. 

Těm, kteří nechtějí dlouho pátrat, předkládáme jednoduchou tabulku, která hovoří zcela jasně. Během 8 let působení ve vedení města jsme uskutečnili údržbu městského majetku, opravy komunikací, podporu příspěvkových organizací a investice za stovky milionů korun. A při tom všem se nám podařilo během těch 8 let navýšit rezervní fond města o více než 50 000 000 Kč!

Město je navíc bez jakýchkoli dluhů. Během našeho působení jsme si nemuseli nikdy brát ani jedinou korunu úvěru, protože při všech investicích s úředníky pečlivě pátráme po každé dotační možnosti, která se naskytne.

Zcela odmítáme nápady z řad opozice ve stylu “po nás potopa”, které padaly po posledních volbách i na některých zastupitelstvech města. Brát si půl miliardy kontokorentu, abysme si mohli dělat cokoliv nás napadne… pro každé aktuální vedení města to může znít jako krásný sen. 

“Co na tom, že město zadlužíme? Však oni to ti po nás nějak zaplatí”. Přesně takto dokážou někteří volení zástupci uvažovat. Piráti ale ne!

Jako Piráti si uvědomujeme, že město není jen o aktuální vizích a čtyřech letech stávajícího volebního období.

Pokud to nebude nezbytně nutné kvůli nějaké velké investici, město plánovitě zadlužovat odmítáme!

Nejnovější příspěvky…