Podporujeme obnovu Lesního Mlýnu

Lesní mlýn (pro pamětníky Donbas)  a jeho osud v posledních letech je jako příběh z pohádky. Neznámý princ, kterého v tomto případě hrají sympatičtí manželé Kučeraví, přijel do našeho města a vyhlédl si svou vyvolenou.

Objekt koupili a pustili se do sisyfovské práce, u které jim drží palce každý, kdo příběh zná a kdo se s nimi někdy setkal. Nestojí za nimi žádná multi miliardová společnost a tak ze všech svých sil a kousek po kousku opravují a renovují tento kdysi tak krásný a svého času největší mariánskolázeňský hotel.

Do nové kavárny na Lesním mlýnu už jistě mnozí z Vás zavítali. Ale věděli jste také, že je již zrekonstruovaná slavná “ponorka”, objekty v zadním traktu a aktuálně se pracuje na stropních freskách v hlavním sále? Ten už má ostatně novou podlahu i impozantní okna a konalo se v něm za poslední roky mnoho zajímavých akcí včetně filmového festivalu nebo koncertů vážné hudby.

Také město pod vedení Pirátů pomáhá jak může. Na žádost pana Kučeravého jsme s nimi směnili některé okolní pozemky, aby se noví majitelé dostali ke schodištím k objektu. A když v letošním roce poskytl Karlovarský kraj dotaci na renovaci stropních maleb v hlavním sále a podmínil jí podílem města, prošlo toto rozpočtové opatření zastupitelstvem města zcela jednohlasně. Vlastníkům Lesního mlýnu držíme všechny palce a budeme je podporovat dále. Takových lidí potřebují naše krásné Mariánské Lázně víc!

Nejnovější příspěvky…