Rekonstrukce školních dílen na ZŠ Úšovice

Čas letí neuvěřitelnou rychlostí. Je to již 3 roky, co byly při ZŠ Úšovice otevřeny nové moderní školní dílny. Díky moderním dílnám tak mohou žáci základních škol „přičichnout“ k technickým oborům a zjistit, že by je řemeslo v dospělosti bavilo mnohem více než sezení v kanceláři. 

Žáci mají nově k dispozici nejen moderní technologie, ale i možnost získat zkušenosti z manuálních oborů.

Seznámí se například s takovými nástroji, jako je pásová pila, dvoukotoučová bruska, univerzální soustruh nebo 3D tiskárna. Kromě toho se naučí také vyčistit ucpaný odpad nebo například vyměnit obyčejnou žárovku.

Vzhledem k tomu, že na projekt dostalo město dotaci, Mariánské Lázně na rekonstrukci dílen ze svého rozpočtu daly přibližně jeden a půl milionu korun. Zbylých 13 milionů pokryla již zmíněná dotace. Největší část spolkla oprava objektu.

Budovu jsme museli pořádně zateplit, vyměnit všechna okna, zrekonstruovat veškerou vnitřní elektroinstalaci nebo dát nové podlahy. Další náklady pak tvořilo vybavení dílen. Slavnostně otevřeny byly školní dílny v ZŠ Úšovice 2. září 2019. 

Děkujeme všem, kteří se na tomto mnohamilionovém projektu podíleli. Nebyl by možný za přispění velké spousty lidí, a také díky penězům z dotace z EU. Pevně věříme, že kvalitně vybavené školní dílny vzbudí v dětech zájem o řemesla a zrodí se nová generace šikovných Českých ručiček! Vždyť dnes si kvalitní řemeslník vydělá mnohdy lepší peníze, než člověk s VŠ titulem. Právě touto cestou – představování možností dětem na ZŠ – bychom se měli ubírat.

Nejnovější příspěvky…