Rozprodej majetku města v podání ANO2011 – poslední zhasne!

Jedním ze základních úkolů odpovědného vedení každého města je řádná péče o městský majetek. Hnutí ANO2011 v Mariánských Lázních na to jde od lesa. Zjevně si na poradě řekli, že se nemusí o žádný majetek starat, když město žádný mít nebude. A protože nejsou troškaři, rozhodli se do rozprodeje majetku pořádně šlápnout!

Na jednání zastupitelstva, které bude probíhat dne 21.2. od 15:00 na hotelu Krakonoš, proto připravili spolu se svými koaličními partnery velký výprodej městských budov.

Jako první bude na řadě poslední bytový dům, který má město ve 100% vlastnictví. Jedná se o dům na adrese Hlavní 314 (napravo od městské tržnice). V minulém volebním období došlo k vypracování kompletní projektové dokumentace na rekonstrukci domu a k získání stavebního povolení. V příštích letech byla plánována jeho oprava. Nad tím vším se teď pod novým vedením zřejmě dělá křížek a město se bude bytového domu zbavovat. To vše v době kdy je městských bytů zoufalý nedostatek. Co bude se stávajícími nájemníky, o tom se připravený tisk nezmiňuje.

Následovat bude opravdová perla…prodej Taorminy.

Někteří z Vás si určitě budou pamatovat na Taorminu ještě jako na detašované pracoviště nemocnice Mariánské Lázně. Tento účel přestal dům plnit v roce 2015 a od té doby je prázdný. Vzhledem ke svým dispozicím je ideálním objektem na přestavbu na bytový dům s malometrážními a startovacími byty. Vzniknout jich tam mohlo 25! Od 21.12.2021 pracovalo město pod pirátským vedením na projektové dokumentaci na tuto přestavbu. K jejímu dokončení mělo dojít v těchto dnech. V prosinci loňského roku ale nová městská rada celou akci zastavila a rozhodla se odepsat 757.497,51 Kč za již odvedené práce na projektové dokumentaci. Zástupným důvodem pro zastavení prací na projektu byla nutnost vyřešení majetkoprávních záležitostí pozemků stavby. Pravý důvod se ukazuje teď. Vedení města pod taktovkou hnutí ANO2011 o tvorbu nových bytů pro mladé rodiny prostě nestojí a Taorminu se chystá prodat

Jako další chce vedení města pod starostou Hurajčíkem prodávat hudební pavilon u Lesního pramene. Ten přitom město koupilo teprve v minulém roce s vidinou rozvoje dalšího kulturního centra v parkové ose našeho krásného města. Nové vedení města nechalo v tichosti na portálu městského úřadu vyhlásit záměr pronájmu pavilonu a když se nikdo nepřihlásil, záminka k prodeji byla na světě. Ne že by se  o propagaci záměru pronájmu někdo snažil. Na sociálních sítích nebo na mobilním rozhlasu byste o něm zmínku hledali marně. 

Cena hudebního pavilonu je podle znaleckého posudku 4 305 804 Kč. Město ho po řadě jednání s bývalými vlastníky koupilo za 3 miliony. Bude velmi zajímavé sledovat komu a za jakou částku město pod vedení hnutí ANO2011 pavilon prodá. 

Zaujala Vás “strategie” péče o majetek v podání mariánskolázeňského ANO? Máte si k tomu co říci? Máte příležitost! Můžete se v úterý 21.2. v 15:00 vydat na jednání zastupitelstva a vzít si slovo. Na to má každý občan města právo, které mu nikdo vzít nemůže.

Nejnovější příspěvky…