Sportovně relaxační areál Zóna klidu Hamrníky

Jedním z největších úkolů, které vnímáme, je vytváření prostředí, ve kterém by chtěly mladé rodiny s dětmi zůstávat v Mariánských Lázních. Ovlivnění některých aspektů je mimo možnosti samosprávy, např. absence vysokého školství v regionu nebo složení trhu práce. Co vedení města ovlivnit může a musí, to je dostupné bydlení, kvalitní školy a dostatek možností volnočasových aktivit. Pracujeme na tom všem. Chystáme přestavbu Taorminy na bytový dům se startovacími byty a do moderních učeben jsme v tomto volebním období investovali miliony korun a další investice za desítky milionů jsou v plánu. A tím se dostáváme k volnočasovým aktivitám…

Sportovního vyžití je v našem městě obrovské množství. Přesto chceme jít ještě dál a chystáme rozvoj sportovně relaxačního areálu v zóně klidu Hamrníky. 

Všichni občané určitě zaznamenali, že již za poslední 4 roky se tam událo mnohé. Bajkeři jsou stálicí, ale k nim přibylo také parkourové hřiště a nedávno dokonce discgolf, který si občané města odhlasovali v participativním rozpočtu.

Další naše plány zahrnují nový skatepark, na který máme již několik let hotovou projektovou dokumentaci. Jako vždy jsme se snažili najít vhodný dotační titul, který by nám s financováním výstavby pomohl. Bohužel národní sportovní agentura skejtování za sport nepovažuje a výstavby skateparků nepodporuje. Proto nám trpělivost došla a počítáme s touto investicí v následujících 2 letech ze zdrojů městského rozpočtu.

Další jistotou, alespoň co se Pirátů týká, je výstavba inline dráhy. Tu ostatně občané města označili za jednu z hlavních priorit v rámci kulatého stolu.

To ale není vše! V rámci studie, kterou jsme pro zónu klidu nechali vypracovat, počítáme také se streetball hřištěm, pétanquem, fitness prvky nebo venkovním grilovacím místem s altánem. To se ostatně výborně osvědčilo u rybníku pod Vorou. Vzniklo tam jako další z projektů participativního rozpočtu a je místními hojně využívané. V zóně klidu nebude chybět ani dětské hřiště nebo naučná stezka.

Naše představy ostatně nejlépe pochopíte při studiu přiložených vizualizací.

Na rozvoj tohoto krásného kouta Mariánských Lázní budeme v následujících letech klást velký důraz a můžete spolu s námi sledovat jak se bude rozvíjet.

Nejnovější příspěvky…