Taormina bude opět sloužit lidem

Jestli město v současnosti něco potřebuje, tak je to alespoň částečná obnova bytového fondu. V polistopadové minulosti došlo rozhodnutím zastupitelstva k rozprodeji bytů ve vlastnictví města. Tento krok ale rozhodně nekritizujeme. Byty si odkoupili jejich nájemníci a tudíž lidé z města. To si ponechalo pouze nebytové prostory, ve kterých spolupracuje s místními podnikateli.

V poslední době se ale potřeba městských bytů s regulovaným nájmem zvyšuje. Potřebujeme je pro mladé rodiny s dětmi jako startovací byty. Potřebujeme je jako byty do začátku pro případné lékaře, které bychom chtěli do města lákat.

Kupovat jednotlivé byty na realitním trhu by pro město nebyl dobrý krok. Místo toho jsme se pustili do velkého projektu. Vyhlédli jsme si městský objekt “Taormina” na Zeyerově ulici a chceme ho přestavět na bytový dům.

Na projektové dokumentaci jeden z místních architektů pracuje již řadu měsíců a v únoru příštího roku by měly být kompletní podklady hotové a k dispozici.

Určitě nepůjde o levnou záležitost. Odhady hovoří o investici přes 100 mil. Kč. Jako u všech ostatních velkých projektů posledních let (rekonstrukce zimního stadionu, školní dílny ZŠ Úšovice, oprava domu Chopin, modernizace učeben ve školách) budeme ve spolupráci s úředníky pečlivě pátrat po vhodných dotačních titulech, abychom tak městu ušetřili co nejvíce peněz. Tak to ostatně děláme neustále a zodpovědná fiskální politika je naší zásadou!

Rekonstrukci Taorminy chceme dotáhnout v následujícím volebním období a bude to jednou z našich hlavních priorit.

Nejnovější příspěvky…