Veřejné osvětlení – začínáme s kompletní rekonstrukcí

Veřejné osvětlení ve městě je a bude velkým tématem. Je tomu tak již delší dobu a vzhledem k současné situaci na trhu energií je ještě důležitější. 

Pracujeme intenzívně na jeho kompletní rekonstrukci. Je to obrovská akce a celkové náklady předpokládáme ve výši blížící se 100 mil. Kč.  Jedeme tedy na etapy a jako první jsou na řadě Úšovice.

Hovoříme zde o ulicích 1. máje, Americká, Česká, Dukelská, Franze Kafky, Havlíčkova, Hroznatova, Ke Kostelu, Kosmonautů, Kubelíkova, Mládežnická, Palackého, Plzeňská, Polní, Přátelství, Seifertova, Skalníkova, Šafaříkova, Školní nám., Škroupova, Tepelská, U Tvrze a Za Školou.

Výběrové řízení na dodavatele této investiční akce bude spuštěno ještě letos a na začátku příštího roku začnou samotné práce.

Ve stejné době bude také rozhodnuto o naší žádosti o dotaci ve výši 9 mil. Kč na tuto akci. 

Rekonstrukce je ale nutná v každém případě.

Pirátským cílem je zajistit pro Mariánské Lázně moderní veřejné osvětlení ve stylu SMART CITY. Bude možné volit různou intenzitu svitu, budou nainstalována úsporná svítidla a bude možné ovládat každou lampu individuálně. To v současnosti to nejde. Nejsou připojeny jednotlivé lampy, ale celé “větve” (proto také při opravě jednotlivé lampy a následné zkoušce občas vidíte, že během dne svítí celá jedna ulice).

Výsledkem této velké investiční akce bude nové veřejné osvětlení, u kterého budou oproti stávajícímu stavu velké úspory nákladů na energie. Z dlouhodobého hlediska tedy hovoříme také o finanční úspoře. Bude to běh na delší trať, ale je nutné uvažovat strategicky. 

A to Piráti zvládají! Když se něco nedá stihnout za jedno volební období, neznamená to, že by se do toho člověk neměl pouštět. Možná to nepřinese okamžité plusové body, ale pomůže to dlouhodobému rozvoji našeho krásného města.

Nejnovější příspěvky…