Veřejný komunitní sad na Voře

Když ministerstvo životního prostředí spustilo na podzim roku 2019 nový dotační program na podporu komunitní výsadby stromů na veřejných prostranstvích, okamžitě jsme po příležitosti skočili.

Pirátský starosta města Martin Kalina už nějakou dobu nosil v hlavě nápad na vybudování městského ovocného sadu a když se naskytla možnost, šli jsme do toho. Naše žádost o dotaci byla bez problémů schválena a v listopadu 2020 jsme se mohli dát do sázení.

Vysadili jsme celkem 46 stromů – jabloně, hrušky, švestky, třešně a pár ořešáků. Jako ideální lokalita byl vybrán pozemek vedle zahrádkářské oblasti na Voře, kde již v minulosti ovocný sad byl. ostatně několik posledních veteránů (jabloní) tam najdete stále. Všechny stromky okolo jsou již naším dílem. 

Už když jsme v roce 2020 městský komunitní ovocný sad zakládali, měli jsme jasnou myšlenku… k ovocným stromům, zahrádkám a loukám v okolí patří jednoznačně včely. A v letošním roce jsme projekt dotáhli do zdárného konce. Díky spolupráci s místními včelaři má městský sad nové obyvatele v podobě několika úlů pilných včel.

A jak jsme na tom s městským sadem v řeči čísel? Celkové výdaje projektu dosáhly 345 648,30 Kč. Výše obdržené dotace činila 207 914,- Kč.

Nejnovější příspěvky…