Vodovod a kanalizace do Sklářů budou!

Brzy zmizí slepé místo na mapě infrastruktury našeho města. Město pod vedením Pirátů nastartovalo projekt vodovodu a kanalizace do Sklářů za více než 30 milionů korun, na který předpokládáme získání 60% dotace ze státního fondu životního prostředí. 

Sklářským slibovalo vodovod snad každé vedení města od sametové revoluce, nicméně až pirátský starosta Ing. Martin Kalina svému slibu dostál. Na žádost delegace obyvatel Sklářů zadal zpracování projektové dokumentace nejen na požadovaný vodovod, ale i kanalizaci, aby tato městská část dosáhla standardů 21 století, a mohla naplno využít svůj rozvojový potenciál. Zastupitelstvo města záměr vybudování vodovodu a kanalizace podpořilo přesvědčivou většinou. 

Samotnou realizaci projektu převzala společnost Chevak, která se o vodu v našem regionu dlouhodobě stará a má bohaté zkušenosti s podáváním žádostí o financování a se samotnou výstavbou vodovodů. Pod jejich dohledem je v plánu, že s výstavbou se začne příští rok a v roce 2024 již budou mít sklářští hotovo.

Místní potvrdí, že jednotlivé domy již obcházeli projektanti. Dohodli jsme se, že kromě hlavního vodovodu nechá město naprojektovat také jednotlivé přípojky a projektovou dokumentaci přípojek bezúplatně poskytne obyvatelům Sklářů. Na ně pak zbyde samotná realizace přípojky. Motivace zde není malá, investice do přípojky zvýší cenu nemovitosti na trhu o mnoho víc, než na kolik vyjde její realizace.

Velký dík patří všem, kteří se na této náročné akci podílejí.

Nejnovější příspěvky…