Podpora podnikatelů

Podporujeme podnikatelské prostředí

Podnikání v Mariánských Lázních je a vždy bylo založeno zejména na lázeňství a turismu.

Nástup Covidu zasadil do srdce našeho města hlubokou ránu, ze dne na den se turisté a lázeňští hosté prakticky vypařili. Odliv turistů a lázeňských hostů 2020 a 2021 byl velice kritický nejen pro hoteliéry a provozovatele lázeňských zařízení, ale i pro drobné podnikatele, kterým vypadl hlavní zdroj příjmů.

Rada města jednala rychle a podporu ve formě 90% slevy na nájem nebytových prostor ve vlastnictví města vyhlásila ještě dříve, než tehdejší vláda přišla s programem 50% kompenzace nájmů. Tento krok podnikatelům pomohl překonat nelehkou dobu, ač se to ne každému líbilo. Nebýt této podpory, celá řada městských nebytových prostor by nyní zela prázdnotou.

Město Mariánské Lázně podporuje prostřednictvím destinační propagace i větší hráče v podobě jednotlivých hotelů a společností. Ročně dává město pod vedením Pirátů na marketing několik milionů korun a do našich krásných lázní pomáhá lákat turisty z Česka i ze zahraničí. Marketing považujeme za jeden z klíčových nástrojů pro podporu podnikání ve městě. Městské infocentrum je první registrovanou lokální destinační agenturou v Karlovarském kraji.

Obrovským úspěchem v podpoře turismu a místních podnikatelů je zápis města do seznamu světového dědictví UNESCO v rámci nominace Great Spas of Europe, kterým jsme úspěšně završili více než desetileté úsilí.

Jdeme však ještě dál. Chceme z Mariánských Lázní udělat unikát v celé ČR. Ve spolupráci s hoteliéry pracujeme na získání statutu klimatických lázní. Chceme mít úředním razítkem potvrzeno, že dokonce i vzduch u nás léčí. Až naši snahu dotáhneme do úspěšného konce, budou Mariánské Lázně jediným městem v celé České Republice, které se může pyšnit vlastnictvím všech přírodních léčivých zdrojů, členstvím v UNESCO a statutem klimatických lázní.

Pracujeme na tom, aby byly Mariánky zase světové, a aby se místním podnikatelům dařilo!