Podpora Sportu

Sport má v pirátských Mariánkách prioritu

Na sportu jsme za těch 8 let ve vedení radnice opravdu zamakali! 

Začátky nebyly nejlehčí a bylo třeba přesvědčit řadu lidí, že to jde i jinak, tedy otevřeně po pirátsku. V živé paměti nám zůstává boj, který nastal poté, co tehdejší starosta Vojtěch Franta (aktuálně 1. náměstek hejtmana KV kraje a 5. na naší kandidátce) požadoval, aby byla Viktorka průchozí a přes den otevřená pro všechny místní i návštěvníky.

Dřív se moc nenosilo, aby měl na sportoviště přístup každý. Za Pirátů je to ale běžný standard. Podařilo se nám také prosadit stržení starého plotu z vlnitého plechu, přes který nebylo na Viktorku vůbec vidět. A rozdíl je vidět na první pohled!

Také zimní stadion prošel pod Piráty generálkou. Investovali jsme do nové technologie a ledové plochy desítky milionů korun. Většinu nákladů se nám podařilo pokrýt díky úspěšné žádosti o dotaci.

Palubovka v naší basketbalové hale na Slovanu má nový povrch. Na stejném se hrálo poslední mistrovství světa v basketbalu, takže lépe už to opravdu nejde.

Vloni proběhla také velká oprava bazénu. Na novou vzduchotechniku jsme dali skoro 3 mil. Kč.

Pod městskou organizaci Správa městských sportovišť jsme nechali převést mariánskolázeňskou “kolonii” v Pavlovicích. Město tam vlastní objekt s velkým pozemkem, kde se v minulosti pravidelně konaly dětské tábory. Tuto tradici chceme oživit a nabídnout objekt také právě sportovcům na různé kempy a soustředění.

Díky pirátskému participativnímu rozpočtu máme ve městě také novou sportovní atrakci – discgolfové hřiště. Je v neustálém obležení a v příštím roce ho budeme ještě doplňovat o dalších 6 jamek. Kousek od něj stojí nové parkourové hřiště.

V Mariánských Lázních je velké množství sportovních organizací i událostí a město vynakládá na jejich podporu každoročně miliony korun. Z fondu sportu se letos rozdělilo 5 000 000 Kč. 

Prioritou jsou pro nás děti a podpora jejich rozvoje. To se odráží přímo v pravidlech pro rozdělování peněz. Ta jsou pevně dána a komise sportu navrhuje rozdělování peněz transparentně. Vyjádřit se může přijít každý ze žadatelů a občanů města. Pod Piráty jsou všechna jednání komisí rady bez výjimky veřejná.

Část podpory putuje na činnost jednotlivých organizací a část na podporu dlouhé řady sportovních událostí v našem městě. Závody na ploché dráze, noc boje, golfové turnaje, motokros na cechu, tenisové turnaje, závody v orientačním běhu, hokejové turnaje dětí, divizní fotbal ale také například lázeňský rybařík, sudoku mezi školami nebo tenisová školička. To jsou jen některé ze sportovních akcí, které město pod Piráty podporuje. Přispíváme také na rozvoj mladých nadějných talentů.

Za českou pirátskou stranu můžeme v oblasti sportu slíbit několik věcí. Peníze do sportu budou dále rozdělovány podle spravedlivých a transparentních pravidel. Budeme i v příštích letech klást důraz hlavně na sport dětí a mládeže. A budeme tlačit na rozvoj zóny klidu a vedle discgolfu a parkouru tam vybudovat také skatepark a inline dráhu.