Pirátská kandidátka

do komunálních voleb 2022

1. Ing. Martin Kalina, starosta města

Martin Kalina je již od 20. února 2018 starostou našeho krásného města. Ty více než 4 roky přinesly mnohé. Něco člověk čekal, něco ho naopak mile nebo nemile překvapilo. Ani na okamžik však rozhodnutí se do toho pustit nelitoval. S Piráty se mu podařilo udělat pro město velký kus práce v mnohdy nelehké době. Věří, že se Piráti rozhodně nemají za co stydět. Je pořád co dělat, a proto se rozhodl, že chce být nadále u toho. Chuť a odhodlání zůstává, a proto do toho jde znovu!

2. Ing. Zbyněk Martínek, OSVČ, radní města

Zbyněk Martínek, zahradník, bývalý i současný zastupitel a radní, dříve také starosta. Rád naslouchá návštěvníkům Mariánských Lázní, občanům města a rád by pomohl aktivně řešit nejen provozní problémy, i když dobře ví, že nelze pomoci všem. Je přesvědčený, že Mariánky potřebují dlouhodobou a stabilní vizi rozvoje a strategie jejího naplnění přesahující jedno volební období. Vedení města i zastupitelstvo se střídá a s nimi i jejich priority. Rád by podpořil zvelebení parků, úspory energií, efektivní hospodaření s vodou, ale též podporu nových sportů.

3. Lukáš Jadlovský, OSVČ, radní města

Lukáš Jadlovský, IT technik a marketingový stratég, místopředseda Pirátské strany a také radní v Mariánských Lázních. Od narození žije v Mariánských Lázních. Vystudoval SPŠ v oboru výpočetní technika a v současné době pracuje jako OSVČ v IT službách a online marketingu. Členem Pirátské strany je od roku 2012, je také spolu zakladatelem místního sdružení Pirátů v Mariánských Lázních. Za Pirátskou stranu kandiduje proto, že by rád pokračoval v pozitivní, transparentní a pro občanské politice v jeho rodném městě, kterou zde Piráti již dvě volební období úspěšně vedou. Jeho motto je „Postupnými krůčky se propracovat k prosperitě a rozvoji. Zbrklá a neracionální rozhodnutí jsou populismus, ne řešení.“

4. Bc. Josef Pavlovic, náměstek ministra zdravotnictví

Josef Pavlovic žije v Mariánských Lázních téměř celý svůj život a společně s manželkou zde vychovává tři děti. Jako jednu z největších výzev do následujících let vidí v našem městě dostupnost zdravotní péče, které se musí město ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami maximálně věnovat. Stejně tak se ale nesmí zapomenout ani na podporu prevence a to především rozvojem sportu v našem městě. Jako člen jednoho ze sportovních klubů cení podporu města u dětských klubů, tak aby cena pro rodiče byla opravdu co nejdostupnější a byla zajištěna i nadále podpora fungování sportovních klubů v našem městě, tak jak byl upraven fond sportu v posledních letech.

5. Ing. arch. Vojtěch Franta, náměstek hejtmana

Vojtěch Franta kandidoval poprvé v roce 2014 a stal se prvním pirátským starostou v ČR, v současnosti působí jako náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro oblast cestovního ruchu, lázeňství a UNESCO, což jsou pro Mariánské Lázně velmi významná témata. Vojta se dlouhodobě snaží uplatňovat koncepční rozvoj města i kraje postaveného na dobře definovaných vizích a cílech. Díky tomu byl schopen pomoct se zápisem našich lázní a Krušnohorského regionu na seznam UNESCO nebo založit Institut lázeňství a balneologie. „Mariánské Lázně jsou nepochybně nejkrásnější české lázně, nicméně mají stále nevyužitý potenciál. Naším společným cílem by mělo být naplňování tohoto potenciálu tak, abychom z té krásy měli i užitek v podobě velmi dobré kvality života,“ říká.

6. Ing. Helena Kosečková, OSVČ zahradnictví

Helena Kosečková je absolventkou VOŠ krajinné tvorby na Mělníku a ČZU v Praze, kde pak i několik let bydlela a pracovala. Její srdce ji ale táhlo zpět domů. “Voda, lesy, vzduch” to jsou Mariánské Lázně a spolu se svou rodinou, lidskou i zvířecí, je považuje nejkrásnější místo na zemi. A přála by si aby to tak viděli i ostatní. Se svým otcem provozuje zahradnictví, kde pěstují všechno možné a chovají zvířectvo.

7. Tomáš Novotný

Tomáš Novotný je absolventem zdejšího gymnázia. Po studiu se rozhodl vrátit do našeho krásného města, kde vyrůstal. V komunálních volbách kandiduje proto, že největším problémem města je odliv mladých lidí z města. Jelikož ví jaké důvody je k tomu vedou, chce pracovat na jejich odstranění. V Mariánkách pracuje a žije a jeho cílem je to aby to tak měli i jeho vrstevníci. Proto chce aby se Mariánské Lázně staly opět městem pro mladé.

8. Anna Tučková

Anna Tučková je důchodkyně, která se řídí heslem „Nechci čekat na smrt“. Proto, učí ukrajinské děti češtinu a ve svých letech si pořídila štěně, aby musela aspoň 3x denně ven a nemusela bojovat se samotou. Annu zajímá, co se v Mariánkách děje, protože je to město, kde žije a které miluje.

9. Ing. Zdeněk Třešňák, zeměměřič

Zdeněk Třešňák je geodetem, neboli zeměměřičem. Proto chápe, asi více než jiní, že vytyčit si snadnou cestu není zdaleka tak jednoduché, jak by si někteří přáli. Jednoduchá řešení nejsou vždycky ta správná. Proto prosazuje komplexní ale chytrá řešení tak, aby byli všichni spokojeni.

10. Jan Gemov, recepční

Jan Gemov, narozen v Plzni, celý život však žije v Mariánských Lázních. V současnosti pracuje jako recepční v příhraničí. Dříve pracoval přímo v Mariánských Lázních. Je to sportovec – fotbalista, který hraje v místním klubu. Ke sportu  – fotbalu vede i svého syna a určitě povede i čerstvě narozenou dceru. Ve městě by rád podporoval sportovní aktivity a rozvoj žití mladých rodin. Dle jeho slov Mariánky, vzhledem ke své velikosti, nenabízí úplně málo, ovšem na druhou stranu je vždy co zlepšovat.

11. Jan Galas, OSVČ

Jan Galas provozuje s kamarádem malířskou firmu. Pomáhá pořádat hospodský kvíz v Mariánských Lázních i po celém kraji. Rád hraje únikové hry. Je to místní rodák, pracovitý šikula, který se nezalekne výzvy. Má rád společenský život a výlety po okolí. Právě společenský život je to, co by ve městě rád podpořil.

12. Ing. Andrea Sasková, středoškolská učitelka

Andrea Sasková se po absolvování Obchodní akademie v Mariánských Lázních vydala studovat ekonomii na Západočeskou univerzitu do Plzně, kde na nějaký čas pracovně zakotvila. V tom, že se jednou do Mariánských Lázní vrátí, měla vždy jasno. Nedovedla si představit jiné, lepší místo pro výchovu svých dětí než právě Mariánky. Je členkou a předsedkyní komise Zdravého města. V komisi se snaží vymýšlet nové projekty pro zlepšení života nás všech a tyto podněty předává vedení města. Věří, že naslouchat lidem ve městě, starat se o jejich zdraví, vést děti ke sportu a pomáhat chránit přírodu má smysl!

13. Bc. Karolína Duschková, OSVČ fotografka

Její vášní je fotografie. Ráda by se proto zaměřila na to, aby Mariánské Lázně vzkvétaly a byly atraktivní nejen pro turisty, ale i pro místní občany. Považuje za důležité zachovat trolejbusovou dopravu a obnovit silniční povrchy. Chtěla by také zlepšit mezigenerační komunikaci občanů města a usnadnit jim komunikaci s veřejnými organizacemi a úřady.

14. Michal Kanca, dělník

Michal Kanca je rodák a celoživotní patriot Mariánských Lázní. Kromě toho milovník kultury, turistiky a sem tam snad i sportu. Moc rád by tohle krásné město viděl vzkvétat, rozvíjet se a žít. Mezi jeho koníčky patří film, divadlo ale také dobrá hudba.

15. Jana Kalinová, zdravotní sestra

Jana Kalinová je zdravotní sestra na plastické chirurgii (v minulosti pracovala v naší nemocnici i DPS). Mariánské Lázně jsou jejím rodným městem, a proto jí na nich opravdu záleží. Jejím největším koníčkem jsou psi, se kterými si denně užívá překrásné okolí Mariánek.

16. Stanislav Rezek, OSVČ elektrikář

Fungovat bez energie není možné. To ví i Stanislav Rezek, elektrikář z Mariánských Lázní. Zatímco ještě pár let zpátky by jeho náplní práce mohly být hlavně montáže na stavbách, dneska je to instalace pokročilých zabezpečovacích zařízení a možností pro SMART domácnosti, nebo kompletace elektrických a inteligentních systémů pro hotely a penziony.

17. Hana Kopčyk, OSVČ

Hana Kopčyk se narodila roku 1986 v Mariánských Lázních a vystudovala zde střední Hotelovou školu. Do roku 2014 pracovala v nejmenovaném čtyřhvězdičkovém hotelu jako Front Office Manager a poté byla na mateřské dovolené. V současné době pracuje jako OSVČ.

18. Jakub Zigmund, technolog výroby

Jakub Zigmund pracuje jako technolog a vedoucí výrobního úseku v kovovýrobě. V Mariánských Lázních se narodil, prožil dětství a mládí, a kromě studia na ČVUT a pár let práce v Praze zde žije i dnes. Jeho největším zájmem v tomto krásném lázeňském městě je podpora kultury, sportu a výstavby rodinného bydlení.

19. Bc. et Bc. Karolina Vejmělková, sociální pracovnice

Karolina Vejmělková se narodila na sv. Martina v roce 1990 v Jihlavě. Ve 14 letech se s rodinou přestěhovala do Mariánských Lázní, kde dokončila ZŠ. Po Gymnáziu pokračovala na obor Mediální a komunikační studia a následně Sociální práce. Pracovala jako sociální pracovnice v Centru podpory rodiny, KOTEC o.p.s., dva roky byla externí učitelkou na Vyšší odborné škole v Chebu. Od letošního roku pracuje ve vězeňské službě. Je nadšenou kynoložkou a se svými dvěma fenkami se věnuje různým psím sportům.

20. Bc. Karel Nykles, cybersecurity manager

Karel Nykles V současné době pracuje v nadnárodní společnosti jako manažer kybernetické bezpečnosti. V osobním životě se nyní primárně věnuje rodinnému životu. Mariánské Lázně jsou jeho srdcovou záležitostí. Za zásadní pro další rozvoj města považuje změnu nálady mezi obyvateli, abychom si svého nádherného města opět začali vážit.

21. Ivan Klein, zaměstnanec MP

Ivan Klein pochází z Mariánských Lázní, vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Plzni. Pro město Mariánské Lázně pracuje s několikaletou pauzou již od roku 1991. Pomáhá občanům řešit nenadálé životní situace. Ve volném čase se věnuje sportu, rybaření a na cestách poznává krásy ČR. Prioritou je prosperita a rozvoj rodného města. Životní krédo: Ani armáda mluvků nepředčí jednoho, který jedná.