Tohle musíte vyzkoušet

Tyhle parádní věcičky jsme pro vás ve městě zavedli …

Káva se starostou

Komunikace s občany a transparence fungování vedení města jsou klíčové hodnoty, na kterých stojí Pirátská strana. Zavedli jsme pro všechny občany města možnost buďto osobního setkání se starostou, nebo možnost položit starostovi otázky online. Káva se starostou je nejjednodušším způsobem, jak nahlédnout do fungování vedení města.

Právo sednout si se starostou města a probrat s ním své názory má ale každý občan kdykoliv. Pirátský starosta není k dispozici jeden den v měsíci. Můžete mu na veřejný telefon zavolat a domluvit si individuální jednání.

Mobilní rozhlas a hlášení závad (Munipolis)

Nainstalujte si aplikaci Munipolis a zjistíte, že ventilovat vztek na sociálních sítích už není třeba!

Trápí vás poškozený chodník, rozbitá lavička, či nepořádek v parku? Spustíte Munipolis, vyfotíte co je špatně, zadáte pár slov k popisu a odešlete přes hlášení závad. Je to opravdu tak jednoduché. V nejkratší možné době dojde k nápravě.

Nebo by se vám hodilo aktuální info o výpadku tepla, přerušení dodávky vody, nebo že se blíží bouře s kroupami? Zaregistrujte se do Munipolis a město vám prostřednictvím Munipolis pošle upozornění!

Online záznamy ze zastupitelstev

Zápis je víc, než záznam. Nejde do něj napsat ale každou jednotlivou větu a glosu z někdy mnohahodinového jednání. Mariánské Lázně pořizují z jednání zastupitelstva jak zápis, tak i nezkrácený záznam, který je k dispozici na youtube. Jasně se dozvíte kdy, jak, kdo a proč rozhodl. Získejte představu, jak jednání městského zastupitelstva funguje, jaké jsou jednací procedury a jak se zastupitelé rozhodují.

Podklady zastupitelstva online

Zajímá vás o čem bude jednat následující zastupitelstvo města, ale nechcete na něj vyrazit naslepo? S piráty ve vedení města to nehrozí. 

S předstihem zveřejňujeme jmenovitý seznam jednotlivých bodů, které bude zastupitelstvo projednávat. To je ostatně zákonná povinnost.

Jdeme ale ještě dál.

Na webových stránkách městského úřadu si může každý z vás v sekci “zastupitelstvo” stáhnout s předstihem nejen samotný program, ale také podkladové materiály a důvodové zprávy ke každému jednotlivému bodu, o kterém se bude jednat.

Pokud se vás tedy některý z tisků přímo týká, máte možnost se předem připravit a pak rovnou vyrazit na samotné jednání zastupitelstva města.

Participativní rozpočet

Máte super nápad jak oživit veřejný prostor, ale nemáte peníze na jeho realizaci? Bude ten nápad přínosem pro ostatní obyvatele města? Pomůže Vám participativní rozpočet! Peníze města přímo ve vašich rukou.

Důvěřujeme vám a tak jsme vyhradili milion korun na vaše projekty. Po prvotním posouzení jednotlivých nápadů odborníky postoupí realizovatelné projekty do druhého kola, kde rozhodujete jen vy sami svým hlasováním, který z občanských nápadů bude realizován. První výsledky už ve městě můžete vidět. 

Transparentní účty a rozklikávací rozpočet

Má dáti, dal. Účetní mantra dotažená do extrému. Veškeré pohyby na bankovních účtech města jsou transparentní a viditelné pro každého. Můžete sledovat každou smlouvu, kterou město se svými dodavateli realizuje. Cesta každé koruny je jasně zmapovaná a přístupná veřejnosti. Nemáme co skrývat. Naše město má čistý štít.

Veřejně přístupné komise města

Rada města zřizuje speciální komise, které jí pomáhají a doporučují postupy v jednotlivých oborech. Zajímá vás, jak navrhuje rozdělení peněz komise sportu města Mariánské Lázně? Jaké marketingové strategie a doporučení vznikají na komisi lázeňství a cestovního ruchu? Nebo byste chtěli být přímým svědkem jednání komise kultury a rádi byste obhájili svou žádost o dotaci z městského fondu, který spravuje?

Žádný problém! Pod vedením pirátů jsou všechna jednání každé městské komise veřejná a máte na ně neomezený přístup. Stačí jen na webu městského úřadu sledovat harmonogramy jednotlivých komisí a pak prostě přijít a říct svůj názor nebo se podělit o nápad.